Haapsalu kaubanduskeskuste valmisolek eriolukorraks on eeskujuks kogu Eestile

Läinud nädalal korraldas Pristis Haapsalu kaubanduskeskustes evakuatsiooniõppuse, mis peatas 20 minutiks keskuste normaalse töö.

Kui veel mõni aeg tagasi ei olnud väikelinnas kuulnud keegi Pristisest, siis nüüd ei ole vist inimest, kes ei teaks mis on Pristis. Aastaga on Pristisest saanud suurim mehitatud valveteenuse pakkuja Läänemaal ja juurde on loodud uusi tööhti.

Möödas on ajad, kus turvatöötajad püüdsid ainult vargaid, uuel ajastul on vaja riske maandada. Uudse teenuse nimega Kriisivalve käigus kaardistatakse põhjalikult kliendi objekt ja Pristise Juhtimiskeskus näeb reaalajas hoones toimuvat ja juhib kogu evakuatsiooniprotsessi või siis avariikoha lokaliseerimist. Olgu selleks kas veeavarii või elektririke.

Läinud nädalal toimusid Rannarootis Keskuses ja Haapsalu Tarbijate Ühistu Kaubamajas Kriisivalve evakuatsiooniõppused. Kaubanduskeskustest said inimesed evakueeritud 7-10 minutiga. Päris tihti on juhtunud, et hädaolukorras käitutakse valesti, seeläbi on õppuste korraldamine ja pidev meeldetuletus hädavajalik tõstmaks inimeste teadlikust ja hoida ära kahjusid, mis võiks halvata igapäevaelu.

Pristise Lääne regiooni juhi Tiit Moori sõnul on turvalisuse tõstmine ülioluline piirkondades, kus viibib palju inimesi või kus tehnosüsteemidelt võib eeldada tavapärasest suuremat riskiastet. „Huvitav on asjaolu, et Pristis on suutnud muuta teenust selliseks, kus suure praktikaga turvaprofid tunnevad ühtäkki selles valdkonnas end õpipoisina“ lausu Moor.

Kriisivalve klientideks on nii majutusasutused, tööstused ning suurimad kaubandusobjektid. Peamiste plussidena nähakse riskide maandamist läbi kiirreageerimise. Erinevad tehnosüsteemid on küll silmale märkamatud, kuid nende funktsioneerimine ja võimalike vigade likvideerimine on kriitilise tähtsusega.

Allikas: Lääne Elu 23.11.2010