K Grupp ja Pristis ühendavad valveteenused Eesti suuruselt teiseks turvaettevõtteks USS Security Eesti AS

Pressiteade

 

1. november 2011

Täna allkirjastatud lepingu kohaselt ühendavad K Grupp ja Pristis oma valveteenuse ehk nii mehitatud kui tehnilise valve äri, mille tulemusel sündiv Eesti suuruselt teine turvafirma alustab tegevust USS Security Eesti ASina. Tehingu väärtus on 10 miljonit eurot. Pristis AS jätkab oma kaubamärgi all tegutsemist nõrkvoolu lahenduste pakkumise ja tehnosüsteemide hooldamisega.

 

Senise K Grupp Turvateenused ASi aktsiakapitali laienemise kaudu loodi uue ärinimega ühendettevõte USS Security Eesti AS, mille 40%lise osalusega aktsionäriks on Pristis AS. Ettevõtte 2012. aasta käibeprognoos on 12 miljonit eurot ning eeldatav turuosa järgmise aasta lõpuks 25%.

“Täna on turvaturg tasakaalust väljas,” selgitas USS Security Eesti ASi nõukogu esimees Urmas Sõõrumaa. “ Turvateenuse osutamine on eelkõige usalduse müük ning mida lähemal kliendile on otsustajad, seda usaldusväärsem on ettevõte. Senised suured tegijad on jäänud klientidele kaugeks, kuid omanike mõju ja pühendumus on teenuse osutamisel minu meelest esmatähtsad, eriti nii väiksel turul kui Eesti. Suures osas tänase kliendi mure kõigile omanikele hinge ei lähe. Kunagist esimese tulemise kliendilähedust teenuse osutamisel igatsevad taga aga paljud – just seda me tahamegi pakkuda. Meie suur võimalus on teha ärilisi otsuseid eelkõige kliendi ootustest lähtuvalt.”

“Uue kaubamärgi USS Security Eesti sünd on minu teine tulemine turvaturule,” märkis Urmas Sõõrumaa. “Ühendettevõttel on võimas stardipositsioon, millega suudame lähiaastatel saavutada väga palju. Näljastel on lihtsam kasvada – ma ei välistaks, et suudame pikas perspektiivis saada turuliidriks – meie kogemus näitab, et see on võimalik. Paljud kliendid on meie poole pöördunud, et saada personaalset teenust, kuid seni oleme olnud liiga väikesed, et kõiki soove täita. Ühendatud jõud annavad meile nende ootuste täitmiseks väga hea võimaluse."

„Meil on nüüdsest valveteenuse vallas turvaturul selge teine positsioon,” lausus Pristis ASi nõukogu esimees Indrek Sepp. “Meil mõlemal Urmasega on 20-aastane turvaturul tegutsemise kogemus. Pristis omaltpoolt pakub ühendettevõttesse uue taseme turvalisuses, mis läbi innovaatilise tehnoloogia loob kliendi jaoks käegakatsutava lisaväärtuse. Turvateenus läheb täpsemaks ja paremini jälgitavaks, seega kiiremaks. Eesti omanike pühendumus tagab personaalse teenuse, kuna ettevõtet juhime täielikult Eestist. Turvateenus on eelkõige usaldus – see on teenus, mida käega katsuda ei saa. Usaldada saab seda, mida sa tunnetad ja tajud. USS Security Eesti pakub usaldusel põhinevat turvatunnet.”

USS Security Eesti ASi juhatuse esimees Sven Nuutmann ütles, et USS Security katab oma pakutavate teenustega pea kogu Eesti. “Turvateenus suures muutuses,” märkis Sven Nuutmann. “Uued tehnoloogilised lahendused annavad võimaluse asendada või täiendada mehitatud valveteenust. Olenemata väga kiirest kasvust on meile esmatähtis personaalne klientidega suhtlemine, mis on olnud võrreldes suuremate konkurentidega meie selgeks konkurentsieeliseks. Lisaks klientidele on ettevõtte suurimaks väärtuseks ettevõttes töötavad motiveeritud ja järjepidevalt koolitatud töötajad. Üle 1000 töötajaga ettevõte on Eestis märkimisväärne firma. Arvestades meie eesmärke, annab USS Security Eesti kõigile senistele töötajatele värsket motivatsiooni ja arenguvõimalusi organisatsiooni sees ning klientidele kindluse ja turvatunde. Prognoosime, et järgmisel aastal kasvatab USS Security Eesti AS valveteenuse turuosa Eestis ca 25%ni ning käive 12 miljoni euroni.”

K Grupp (www.kgrupp.ee) on Eesti ettevõte, mis pakub turvalahendusi alates 1999. aastast. Ettevõtte põhiteenused on mehitatud ja tehniline valve ning valvesüsteemide projekteerimine, paigaldus ja hooldus. 2009. aastal lisandus K Grupi omanikeringi Urmas Sõõrumaa. K Grupi käive oli mullu 55,5 miljonit krooni ning turuosa valveteenuste turul 5,7%. Ettevõttes on 500 töötajat.

Pristis (www.pristis.ee) on 1993.aastal loodud ettevõte, mis pakub üle Eesti valveteenust, turva- ja nõrkvoolusüsteemide projekteerimist, paigaldust ja üürimist ning turva- ja tehnosüsteemide hooldust. Pristis tegutseb Eestis, Lätis ja Leedus, ettevõttel on enam kui 10 000 klienti. Pristise konsolideeritud käive oli mullu üle 200 miljoni krooni ning valveteenuste turuosa 9,1%. Ettevõttes on 530 töötajat.

Lisainformatsioon:

 

Sven Nuutmann, USS Security Eesti ASi juhatuse esimees

Tel: +372 5 132 881; e-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.