PRISTIS PANUSTAB BALTIKUMIS TERVISHOIUVALDKONNA HOONETE MODERNISEERIMISSE

Koos valitsuste pingutustega parandada tervishoiu ja sotsiaalhoolde hoonete kvaliteeti Eestis, Lätis ja Leedus on Pristis panustanud oma teadmisi, et luua ja moderniseerida haiglate ja sotsiaalkodude hoonete tehnoloogiasüsteeme.

Kaasaegse haigla süsteemide seast võib leida torupostisüsteemi – lahenduse, mis transpordib verd ja proove, arstimeid ning laboratooriumi testide tulemusi. Iga saadetis lähetatakse turvaliselt punktist-punkti; kiiresti, satumata ühiskasutuses olevatele aladele ning ilma ooteajata.

Õekutse nupp haiglavoodi kõrval võimaldab patsiendil kutsuda haiglaõe või arsti oma kohalt lahkumata. Väljakutsest annab märku valgus- või helisignaal, keerulisemate süsteemidega saab voodist lahkumata arstiga rääkida. Integreerituna sidesüsteemidega võimaldab õekutsesüsteem saata teateid mobiilseadmetele.

Hooneautomaatika on jaotatud kontrollisüsteem, kus intelligentne elektroonikaseadmete võrgustik jälgib ja kontrollib haigla mehaanilisi, elektrilisi ning valgustusseadmeid. Hooneautomaatika süsteem loob mugava kliima ja valgustuse ning jälgib teiste süsteemide ja seadmete toimimist. Hooneautomaatika rakendamine vähendab hoone energia- ja hoolduskulusid.

Pristis on panustanud oma ekspertteadmisi luues ja moderniseerides hoonete tehnoloogialahendusi Pärnu Haiglas, Sinimäe, Uuemõisa, Kodijärve, Türi ja Tõrva sotsiaalkodudes Eestis, Ülikooli Kliinilises Lastehaiglas Lätis, Vabariiklikus Haiglas Klaipedas ja Siauliai Haiglas Leedus. Nendesse projektidesse investeerivad Eesti, Läti ja Leedu valitsused kohalike maksumaksjate ning EL-i vahendeid.

Pristis (www.pristis.ee) on asutatud 1993 aastal. Pristis on hoonetehnoloogiate spetsialist Eestis, Lätis ja Leedus, pakkudes klientidele nõrkvoolu- ja turvalahendusi ning teisi hoonete tehnoloogiaid: ventilatsiooni-, jahutuse, elektri-, hooneautomaatika ja tulekaitse lahendusi. Pristis on tööandjaks üle 100 inimesele.

Lisainformatsioon:
Andres Kiil,
AS Pristis juhatuse esimees
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
+372 6841111